Filmy samogon

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samogon. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia ta oparta jest na autentycznych wydarzeniach. W 1984 roku, dochodzi w ZSRR do dziwnego porwania córki jednego z sekretarzy rejonowych partii. Szokujący obraz opowiadający o sile systemu i jego wpływie na ludzi.
Pracownik muzeum, Stanisław Maria Rechowicz, oskarżony niesłusznie o przywłaszczenie sobie obrazu, ukrywa się w… damskiej sukience. Podejmuje pracę jako gosposia. Szybko zmienia kolejnych chlebodawców. U pana „profesora” zajmuje się skupowaniem cukru do produkcji bimbru. Pracę u nowobogackich traci, gdy staje w obronie swej napastowanej żony.

Déjà vu

7,1
Chicago 1925 r. Płatny morderca John Polack – Polak z pochodzenia – udaje się na zlecenie mafii do Odessy, by wykonać wyrok na ukrywającym się tam mafioso-zdrajcy. Po opuszczeniu statku w Odessie Polack zostaje entuzjastycznie powitany przez przedstawicieli różnych radzieckich organizacji jako pierwszy pasażer ze Stanów Zjednoczonych podróżujący linią Chicago-Konstantynopol-Odessa. Niezwykła serdeczność i nadmiernie gorliwa opieka gospodarzy powodują, że Polack choć odnajduje zdrajcę – jest nim Niczyporuk, szef odeskiego podziemia, przemycający szlakiem wiodącym przez Alaskę samogon ukryty w chlebie – nie jest w stanie wykonać na nim wyroku.


Zupa nic

6,8
7,0
Marta (Barbara Papis) jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią (Alicja Warchocka) i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

Zimowi bracia

6,4
6,8
Weź haust mroźnego powietrza, zaciągnij się śniegiem – i pozwól sobie na najdziwniejszą podróż zimową, jakiej doświadczyłeś w kinie. Surrealistyczny, absurdalny, zostawiający na białym puchu ślady czarnego humoru film Hlynura Pálmasona zabiera nas do górniczej osady położonej w środku lasu. Mieszkają tu, jak przystało na bajkę, dwaj bracia. Jeden z nich, ten młodszy, pędzi bimber, desperacko tęskni za miłością i powtarza, że każdy ma w sobie ciemną stronę. W świecie filmu jej metaforą jest kopalnia, gdzie światła czołówek z trudem rozpraszają mrok, w którym cicho narasta napięcie pomiędzy pracującymi mężczyznami. Wizyjni, zaskakujący, intensywnie oddziałujący poprzez obrazy Zimowi bracia opowiadają właśnie o tym, co ukryte: o rywalizacji, agresji, pragnieniu zemsty, które wydobyte z kopalni ludzkiej duszy ranią i niszczą. Ale także o tym wszystkim, co może powstrzymać ciemność.

Dom zły

7,4
Dwa przeplatające się wątki. Pierwszy - jesień 1978, bieszczadzka wieś, w miejscowym PGR pracę podejmuje Edward Środoń. Na noc zatrzymuje się w gospodarstwie Dziabasów, gdzie podczas suto "zakrapianej" nocy dochodzi do tragedii. Drugi - 1982, zima, Stan Wojenny. Porucznik Mróz przeprowadza wizję lokalną mająca pomóc w wyjaśnieniu dramatycznych wydarzeń sprzed 4 lat.
W Trzebiatowie, małym miasteczku, panuje niezwykłe ożywienie. Na rynku zebrał się tłum mieszkańców, aby powitać ukochanego sierżanta MO - Władysława Lichniaka. Sierżant wrócił właśnie z pisemnego egzaminu maturalnego. Uwielbiający go mieszkańcy dbają, aby miał odpowiednie warunki do nauki. Ograniczyli spożycie alkoholu i sami utrzymują porządek w mieście. Niestety, wybucha awantura i zakłóca spokój sierżanta.
Jeden z większych sukcesów kasowych lat 70-ych. Film oparty na autentycznych wydarzeniach. Szeryf w małym amerykańskim miasteczku na własną rękę wymierza sprawiedliwość, walcząc z bezkarnym gangiem przestępców.
Andrzej Stempkowicz (Kazimierz Dejmek), młody i pełen zapału nauczyciel, walczy z zacofaniem polskiej wsi.
Wieś na Mazowszu, 1943 rok. Dwóch nastoletnich chłopaków Janek i Staszek znajdują ukrywających się w obejściu gospodarstwa dwóch młodych Żydów. To ich rówieśnicy – Abram i Chaim – synowie szanowanego aptekarza, który mieszkał przed wojną w pobliskim miasteczku. Tylko oni ocaleli z pogromu, który Niemcy urządzili Żydom w pobliskim lesie. Na przekór śmiertelnemu zagrożeniu Janek i Staszek postanawiają ukryć chłopców. O swojej decyzji nie mówią nikomu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…